Przekonaj się, jak wdrożenie systemu paszportyzacji sieci NetStork pomogło usprawnić pracę w firmie SAT FILM i podnieść jakość usług telekomunikacyjnych dostarczanych klientom.
O firmie
Od początku istnienia SAT FILM obrał sobie za cel wyznaczanie trendów w swoim sektorze i postawił na najnowocześniejsze technologie. Założona w 1992 roku, firma posiada jedną z najnowocześniejszych sieci multimedialnych w Europie opartą prawie w całości o technologię światłowodową, dzięki czemu może zapewnić klientom najwyższą jakość i niezawodność swoich usług.
Sieć telekomunikacyjna SAT FILM (HFC, GPON i radiowa) obejmuje swoim zasięgiem cały Włocławek, a także Brześć Kujawski, Wieniec, Modzerowo i Józefowo – w sumie około 30 tys. abonentów.
Spis treści:
Wyzwanie
Cała informacja o sieci firmy SAT FILM była przechowywana w plikach AutoCad, rozproszonych plikach tekstowych lub w plikach Excel. Brak jednego, spójnego repozytorium oznaczał brak szybkiego dostępu do informacji o przebiegu sieci, prowadzonych inwestycjach oraz punktach adresowych znajdujących się w zasięgu sieci.
Odpowiedniego dostępu do danych o sieci nie mieli również pracownicy w terenie.
Firma SAT FILM poszukiwała sposobu na:
- Zapewnienie dostępu do aktualnych danych o sieci wszystkim pracownikom – przede wszystkim pracownikom w terenie
- Zapewnienie pracownikom technicznym schematów muf do spawania
- Zapewnienie danych o nowej sieci jeszcze zanim będą do niej podłączani klienci.
- Sprawne tworzenie raportów dla regulatora (obecnie: PIT i SIDUSIS)
- Sprawne zasilenie systemu paszportyzacji danymi o sieci
Rozwiązanie
Firma SAT FILM zdecydowała się na wdrożenie systemu paszportyzacji NetStork.
Zakupiono 6 licencji edycyjnych, licencję do odczytu oraz dostęp WEB. Dzięki temu dostęp do systemu i informacji o sieci mają wszyscy, którzy potrzebują tego w codziennej pracy.
Program okazał się bardzo przydatnym narzędziem i wkrótce zapadła decyzja o dokupieniu kolejnych licencji.
Wdrożenie NetStorka
Na początkowym etapie pracownicy SAT FILM wygenerowali listę zmian do NetStorka, istotnie rozszerzających funkcjonalność systemu. Zmiany te zostały zaimplementowane i wzbogaciły funkcje rozwiązania. Pomogły w dostosowaniu systemu do potrzeb firmy.
Wdrożenie i konfigurację systemu przeprowadziliśmy wraz z pracownikami SAT FILM. Zorganizowaliśmy również szkolenia z obsługi systemu NetStork.
Do systemu zostały wprowadzona zmodernizowana sieć HFC oraz informacje o sieci światłowodowej GPON.
NetStork jest wykorzystywany jako narzędzie wspierające w projektowaniu, rozwijaniu i utrzymaniu sieci. W codziennej pracy korzystają z niego technicy, dyspozytorzy, projektanci oraz Dział Inwestycji.
Korzyści
System paszportyzacji stanowi teraz jedyne źródło informacji o sieci – żadne dane nie są już przechowywane w oddzielnych plikach. Wszystkie informacje o sieci są rejestrowane i wprowadzane do systemu paszportyzacji przez zespół paszportyzacji. Dzięki temu SAT FILM posiada spójne źródło aktualnych, dobrej jakości danych o swojej sieci.
Każdy nowy fragment sieci najpierw pojawia się w systemie paszportyzacji, a dopiero potem udostępniany jest monterom, którzy mogą podłączyć do niego nowych klientów. Pozwala to lepiej zarządzać rozwojem sieci i daje pewność, że oferta usług kierowana do klientów jest wiarygodna.
Dzięki wdrożeniu systemu paszportyzacji NetStork firma SAT FILM zyskała:
→ Pomaga oszczędzać czas poświęcany wcześniej na poszukiwanie dokumentacji technicznej sieci
→ Pozwala szybko ocenić stan wykorzystania lub zajętości sieci
→ Wyeliminowano pomyłki przy zestawianiu usług
→ Usprawniono prace na sieci prowadzone w terenie – m.in. spawanie światłowodów, które technicy wykonują teraz w oparciu o kolorowe schematy wydrukowane z NetStorka
Za największe zalety wdrożenia systemu paszportyzacji NetStork, nasz klient uznał łatwy dostęp do pełnej informacji o sieci w ramach jednego systemu oraz możliwość automatycznego generowania raportów do PIT i SIDUSIS.
Dalsza współpraca
Współpraca SAT FILM i Globemy trwa cały czas. Użytkownicy NetStorka nieustannie pracują nad rozwijaniem systemu w przedsiębiorstwie.