Skip to main content

Netstork WEB – dostęp do widoku Twojej sieci bez ograniczeń

By 29/09/202130 września, 2021Nowe funkcje
NetStork WEB

System paszportyzacji w sposób uporządkowany gromadzi pełne dane o sieci. Niestety zwykle, w ramach organizacji, tylko bardzo wąska grupa pracowników ma do nich dostęp. Są to zazwyczaj osoby, odpowiedzialne za aktualizację danych o sieci i przygotowanie raportów dla UKE. Co w przypadku, jeśli chcielibyśmy znacznie poszerzyć to grono? Rozwiązaniem jest NetStork WEB, dzięki któremu liczba osób, które mogą mieć dostęp do danych o sieci, może być nieograniczona.

 • Dostęp do danych o sieci nie musi być ograniczony do jednego lub dwóch użytkowników. NetStork WEB poszerza bez ograniczeń liczbę jednoczesnych dostępów w trybie odczytu do systemu paszportyzacji.
 • Z danych o sieci w NetStork mogą korzystać wszyscy, którym pomoże to w usprawnieniu ich codziennej pracy: monterzy, obsługa klienta czy sprzedawcy.
 • Za pośrednictwem przeglądarki każdy zalogowany użytkownik może zobaczyć sieć w telefonie, tablecie lub komputerze. Może na przykład wyszukać węzeł i wyświetlić schemat mufy.

Informacje zgromadzone w systemie paszportyzacji są zbyt cenne z punktu widzenia działania operacyjnego firmy, aby pozostały niewykorzystane. Zazwyczaj firmy posiadają jedną, maksymalnie kilka licencji na system paszportyzacji. W praktyce oznacza to, że dostęp do zgromadzonych w nim danych ma najczęściej jedynie kilka osób, podczas gdy z wiedzy, jaką dostarczają, mógłby korzystać każdy pracownik w firmie.

Dostęp do aktualnego schematu mufy czy sieci ułatwiłby pracę każdego montera działającego w terenie. Informacja o tym, gdzie znajduje się sieć i jak daleko od najbliższego węzła znajduje się lokal klienta, z pewnością usprawniłaby pracę sprzedawcy. Z kolei konsultant, dzięki dostępowi do mapy sieci, mógłby szybciej odpowiedzieć klientowi, czy może podłączyć go do danej sieci.

Dzięki webowej wersji systemu NetStork, wszystkie te osoby mogą jednocześnie korzystać z informacji gromadzonych w systemie paszportyzacji. Jedynym warunkiem jest posiadanie dowolnego narzędzia z dostępem do Internetu: smartfona, tabletu czy komputera.

Co daje NetStork WEB?

 • Dostęp do danych o elementach sieci dla wielu osób jednocześnie ( w trybie odczytu)
 • Dostęp do danych paszportyzacji przez każdą przeglądarkę, na smartfonie, tablecie czy komputerze
 • Widok sieci na mapie
 • Widok schematu sieci w budynkach wielopiętrowych
 • Widok schematu krosowań w mufach i ODF
 • Możliwość powiększenia widoku poszczególnych elementów sieci
 • Możliwość wyszukania adresu lub obiektu sieci
 • Możliwość wykonania pomiaru odległości na mapie nawet po zakrzywionej linii.

Dlaczego warto korzystać z NetStork WEB?

Mamy 1 licencję edycyjną do wprowadzania danych, ale dzięki licencji WEB, wszyscy monterzy w terenie mają dostęp do danych o sieci. Trudno byłoby drukować dla każdego z osobna schematy krossów w mufach lub przebiegu sieci w terenie. W NetStorku WEB w każdej chwili można wyświetlić z potrzebne schematy lub dane w przeglądarce na tablecie.

Nie stać nas na to, aby każdy monter, a tym bardziej sprzedawca, miał licencję NetStork. Jedna licencja WEB daje możliwość dostępu do danych wszystkim, którzy tego potrzebują. Takich użytkowników jest u nas 11. Wszystko mogą zobaczyć u siebie na smartfonie: kanalizację, studnie, budynki, schematy itd.

Wcześniej monter dostawał wydruk schematu mufy. Problem był taki, że przy dużej mufie nie było widać wszystkich włókien. Przez NetStork WEB może ten schemat wyświetlić na smartfonie i dowolnie powiększyć, a obraz cały czas jest wyraźny.

Mamy dwóch sprzedawców. Kiedy idą do dużego klienta, firmy lub urzędu, nie mogą zgadywać, czy jest on w zasięgu sieci. Wcześniej sprzedawca musiał sprawdzić, gdzie jest sieć. Przychodził do specjalisty od NetStorka i oglądał u niego na ekranie, czasem drukował. Teraz ma bezpośredni dostęp do widoku sieci u siebie przez przeglądarkę. Gdy jest u klienta, to może mu pokazać na mapie przebieg sieci i gdzie będzie przyłączony.

Najczęściej pojawiające się wątpliwości dotyczące korzystania z NetStork WEB

Nie chcę udostępniać paszportyzacji przez Internet – obawiam się, że każdy będzie mógł zobaczyć moją sieć i dane o niej.

NetStork WEB jest dostępny tylko dla użytkowników zalogowanych w Twojej domenie. Możesz także dodać dodatkowe logowanie do samego NetStorka.

Co, jeśli nie będzie dostępu do Internetu? Monter nie zobaczy sieci ani schematów muf?

NetStork WEB zapisuje w cache’u widoki sieci, które były wyświetlane wcześniej, co przy chwilowych zanikach zasięgu pozwala cały czas widzieć potrzebne schematy sieci.

Zastanawiasz się, czy NetStork WEB to coś, co warto by wprowadzić w Twojej firmie? Umów się z nami na konsultację – odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.