Skip to main content

NetStork w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

By 18/02/2015Nowe funkcje

Globema wygrała przetarg na wdrożenie narzędzia do paszportyzacji sieci światłowodowej w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Produktem, który zyskał uznanie placówki, jest NetStork, czyli kompleksowa aplikacja do mobilnej inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej.

NetStork służy do inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej w zakresie sieci miedzianej, światłowodowej i FTTH, a także elementów infrastruktury. Narzędzie umożliwia zarówno zbieranie informacji o sieci w terenie (aplikacja działa na tabletach), jak i pracę na stanowiskach stacjonarnych. Gromadzone dane zapisywane są w centralnej relacyjnej bazie danych lub w przypadku aplikacji wykorzystywanych w terenie – w postaci plików XML.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych wybrało NetStorka z powodu jego unikalnych funkcjonalności, takich jak na przykład bezpośrednia współpraca z narzędziami do pomiarów światłowodów.

Dowiedz się więcej Wypróbuj NetStork

logo_33

 

Korzyści z płynące z używania NetStork’a: 

  • Przyspieszenie procesu paszportyzacji sieci w terenie;
  • Poprawa jakości i spójności danych o sieci względem dokumentacji papierowej lub plików XLS / CA;
  • Aktualna i kompletna wiedza o infrastrukturze telekomunikacyjnej dostępna na urządzeniu mobilnym i PC;
NOWE FUNKCJONALNOŚCI NETSTORK’A

O Narodowym Centrum Badań Jądrowych

Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) jest jednym z największych instytutów naukowych w kraju, dysponującym m.in. jedynym w Polsce jądrowym reaktorem badawczym o wdzięcznej nazwie „Maria”. NCBJ to nie tylko energetyka jądrowa – centrum zajmuje się także badaniami z dziedziny fizyki subatomowej, rozwijaniem technologii jądrowych oraz produkcją urządzeń dla rozmaitych gałęzi nauki i gospodarki, w tym medycyny.

Placówka tworzy także infrastrukturę informatyczną i laboratoryjną niezbędną dla wsparcia programu budowy energetyki jądrowej w Polsce. NCBJ zatrudnia ponad 1000 fizyków, inżynierów i pracowników pomocniczych.

Oficjalna strona NCBJ